راهنمای خرید سینک ظرفشویی

دسته بندی ها :
راهنمای خرید سینک ظرفشویی

بهترین راهکار برای انتخاب یک سینک ظرفشویی مناسب

The best way to choose a sink

 

توجه به دکوراسیون خانه از قدیم الایام دغدغه افراد بسیاری بوده یکی از مهمترین بخش های هر ساختمان که حجم وسیعی از لوازمات را در خود جای می دهد آشپرخانه است .سینک ظرفشویی به عنوان یکی ازاین دست از لوازماتی است که نمی توان جایگاه ان را در آشپزخانه فراموش نمود.

 

سینک ظرفشویی  یکی از تجهیزات آشپزخانه ست که حضور آن در آشپزخانه غیر قابل انکار است و تقریبا یکی از تجهیزات اساس ومهم در هر آشپزخانه ای می باشد.

 

سینک ها انواع مدل و جنس بندی های متفاوتی دارند مث گرانیت استیل و شیشه ای  کورین و با توجه به کاربرد آنها در آشپزخانه انتخاب می شوند. بطور عمومی سینک  از نظر نحوه ی نصب به دو نوع سینک توکار و سینک روکار تقسیم شوند.

 

سینک های توکار که از نامشان پیداست در داخل کابینت  نصب می شوند اما سینک های روکار بر روی کابینت یا کانتر آشپزخانه قرار می گیرند و می توان به راحتی آنها را جا به جا نمود. مواد های مختلفی مانند گرانیت سرامیک کورین شیشه استیل و … برای ساخت سینک مورد استفاده قرار می گیرند .

 

و هر کدام از این متریال ها دارای معایب و مزایای مخصوصی می باشند. زیبایی و طول عمر بالا دو مولفه مهم در انتخاب سینک ظرفشویی محسوب می شوند که در هنگام خرید باید به آنها توجه شود. موارد دیگری نظیر ضخامت سینک, ابعاد, کاربرد و ایمنی سینک نیز دارای اهمیت ویژه ای است. این نکات به شرح زیر می باشند. با ما همراه باشید.

سینک کورین

مهمترین اصل در خرید سینک این است که در ابتدا باید ابعاد آن را در نظر بگیرید.

 

بهترین حالت این  است که قبل از نصب کابینت آشپزخانه اقدام به خرید سینک ظرفشویی با توجه به مدل خود دارای ابعاد و اندازه های متفاوتی هستند, به همین دلیل آنها را باید بر اصل واساس دکوراسیون و سایز آشپزخانه خود انتخاب نمائید. توجه داشته باشید نصب سینک های بسیار بزرگ یا بسیار کوچک نوعی عدم تعادل در فضای آشپزخانه به وجود می آورد.

موضوع دیگری  که در مورد اندازه سینک باید بدان توجه کنید رعایت نمودن فواصل در اطراف آن است.

 

با توجه به نیازهایتان و اینکه چه مقدار از سینک آشپزخانه استفاده می کنید اقدام به انتخاب آن نمائید. اگر فقط برای شست و شو ظروف از سینک استفاده می کنید سینک های یک قلو نیاز شما را برطرف خواهدکرد و اگر کارهای دیگری نظیر شستن میوه و آماده سازی مواد غذایی،ظروف  در سینک انجام می دهید سینک های دو یا سه قلو گزینه ای ایده آل هستند.

 

در کل عمق کاسه سینک و انحنای دیوارهای آن به کاربرد آن در آشپزخانه بستگی دارد.

در انتخاب یک سینک ظرفشویی مناسب  به ضخامت آن توجه کنید. سینک هایی که ضخامت کمی دارند در اثر ضربه به راحتی تو رفته و سطح آن نیز دچار خراشیدگی می شود. سینک های مقاوم ضخامت بالایی دارند و در برابر تغییرات حرارت و استفاده متوالی  دچار آسیب نشده و وزن بیشتری را می توانند تحمل کند.

 

سینک های فلزی از جمله سینک هایی هستند که ضخامت دوام و مقاومت آنها را تعیین می کند, بنابراین سعی شود این نوع سینک را با توجه به ضخامت ورق  به کار رفته در آن انتخاب نمائید.

 

سینک ها بر اساس متریال

سینک هابر اساس جنس و متریال در آن  دارای انواع دارند هستند از جمله سینک گرانیتی, شیشه ای, چینی, سنگی و استیل و … . سینک های چینی و شیشه ای نسبت به سایر سینک ها مقاومت پایین تری دارند و در مقابل ضربه و سقوط اجسام احتمال شکستن آنها وجود دارد.

 

اگر آشپزخانه ای پر رفت و آمد دارید توصیه می شود از این سینک ها برای آشپزخانه خود انتخاب ننمائید. در مقابل سینک های استیل و گرانیتی مقاومت بسیار بالایی دارند و در برابر ضربه و خراشیدگی دچار آسیب نشده و سال های زیادی در آشپزخانه  مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

 

فروشگاه اینترنتی تافته اولین وب سایت تخصصی تجهیزات آشپزخانه در ایران

 

 

مطالب مرتبط

نظرات شما