دانستنیهای شیر آلات ساختمانی

دسته بندی ها :
دانستنیهای شیر آلات ساختمانی

دانستنیهای شیر آلات ساختمانی

 

Understanding of building valves

 

 

شیرالات ساختمان

در مصارف های صنعتی مانند، نیروگاه‌ها، کارخانه‌های پتروشیمی، پالایشگاه‌ها، کشتی‌سازی و صنایع دارویی ـ غذایی، بسته به نوع سیالی که از شیر عبور می‌کند و با محیطی که شیر در آن قرار دارد، بدنه و دیگر اجزای آن را از فولاد کربنی، فولاد آلیاژی، فولاد زنگ نزن  استنلس استیل می‌سازند.

اصولا شیرآلات ها وسیله‌ای هستند که برای مهار جریان و فشار سیالات،

وظیفه های اصلی شیرهای صنعتی

عبارت است از وصل و قطع جریان، جلوگیری از بازگشت گازها و مایعات عبور کرده، تنظیم کردن عبور مقدار موردنیاز گازها و مایعات، کنترل مقدار فشار مایعات و گازها و که بتوان دستگاها در برابرفشار ایمن نگه داشت. بنا به کاربرد، آلیاژی که در ساخت شیرالات به‌کاربرده شده مختلف است. معمولا در ساختمان ها شیرهای برنجی ، برنزی،چدنی گاهی استیل استفاده می‌شود.

شیرآلات های داخلی بسیار پرفروش هستند

قیمت شیرها به خاطر نوع کار آیی و اندازه شیرها  ونوع جنس به کار رفته تعیین می‌شود. در حالت عادی شیرهای کوچک ‌تر قیمت کمتر و شیرهای بزرگ‌تر قیمت بیشتری  دارند. البته رونق بازار شیرها مستلزم افزایش کیفیت محصول و پیروی از استانداردهای در نظر گرفته شده است

بیشتر مردم ایران برای خرید شیر نوع برند و شکل ظاهری را در نظر میگیرند

 

درحالی‌که نوع برند به‌تنهایی کافی نیست. در بازار ممکن است برچسب‌های محصول تغییر کند و اجناس خارجی را به نام ایرانی یا برعکس بفروش برسانند. بهتر است قبل هر خرید تحقیق لازم را برای خرید شیرالات به عمل آید تا خرید متناسب با نوع مصرف باشد.

کیفیت و قیمت شیر به وزن، نوع مواد و الیاژبه‌ کاررفته در آن بستگی دارد و خریداران باید به این نکته توجه کنند با خرید شیرآلات بی‌کیفیت علاوه بر تعویض متعدد باعث تخریب ساختمان و دیواره ها می شود.

علاوه بر دقت در استاندارد بودن کالا باید به آبکاری شیرالات نیز توجه داشت. از آنجا که تمام بخش‌های این شیر در معرض مستقیم آب است باید مواد آبکاری آن علاوه بر دوام در مقابل املاح آب مقاوم باشد. نکته مهم دیگر کاتریج داخلی مغزی شیرآلات است که باید کیفیت خوبی داشته باشد، زیرا عمر مطلوب یک شیر مربوط به قسمت مغزی است و مهمترین بخش شیرالات و مصرفی ترین قسمت آن است.

 

مطالب مرتبط

نظرات شما