فر آشپزخانه و فرهای گازی برقی

دسته بندی ها :
فر آشپزخانه و فرهای گازی برقی

دانستنی های فر آشپزخانه و فرهای گازی برقی

Known for kitchen oven and electric ovens

 

 

 

فر های گازی :و فر های برقی :داشتن  و برقی در آشپزخانه از مواردی است که پخت پز در آشپزخانه را راحت تر میکند اما جالب است بدانید بسیاری از افراد فر را در حد پخت نان و یا کیک و شیرینی میدانند و به همین دلیل در آشپزخانه بسیاری از افراد داشتن فر از وسایل پر کاربرد و ضروری محسوب نمیشود.

 

داشتن قابلیت چند کاره بودن فر

 

اگر این سوال برایتان پیش امده که قبل از خرید فر های برقی و گازی چرا باید در مورد فرها اطلاعاتی کسب کنیم ؟ ما در این مقاله به شما توضیح می دهیم که فر های گازی و برقی منفعت های فراوانی دارد که  کبابی کردن گریل کردن و قابلیت یخ زدایی و پختن مواد غذایی مختلف در کمترین زمان از جمله کابردهای مهم آن به شمار میرود.

 

کاربری اسان

اساسا زندگی با وجود فر های برقی و گازی  می شود به این صورت که برای پخت کافیست غذا را در یک ظرف بریزید و در داخل فر قرار دهید تا خودش بپزد به این ترتیب با کمتر کثیف شدن ظروف ،کمتر کار میکنید و در نتیجه وقت بیشتری را میتوانید برای خودتان اختصاص دهید.

 

پخت انواع غذا و کیک شیرینی و غیره…

از جمله کارهایی است که می توان با فر های گازی برقی داخل آشپزخانه انجام داد،شیرینی پزی و کیک پختن را به طور شگفت انگیزی اسان می شود. فقط کافیست آن را در دمای مناسب قرار دهید و شروع به پخت کنید.با وجود تولید انواع  فر های موجود در بازارکه دارای طراحی های متفاوت  منحصر به فردی هستند  شما میتوانید فر مورد نظر تان را بسته به نوع سلیقه ورنگ و جنس و تان در طرح ها و سایزهای مختلف سفارش دهید .

 

مقایسه فر برقی یا گازی

 

فر گازی

 

فر گازی معمولا به گاز شهری وصل می شود و مقرون به صرف ترین نوع فر از لحاظ انرژی است و قیمت ارزان تری دارد.فرهای گازی معمولا برای جوجه گردان یا لامپ و فن نیاز به برق دارند که با اتصال کابل برق انجام می شود.

 

مزایای فرگازی

محیط پخت پز در فرهای گازی اصطلاحا مرطوب است این پخت مرطوب باعث می شود که غذای شما نسبت به زمانی که در فر برقی سریع تر می پزد و باعث خشکی غذا نمی شود.

هزینه های گاز های گازی مقرون به صرف است و طرف دار زیادی دارد چون انرژی گاز در کشور ما ارزان است.

هزینه های تعمیرات و نگهداری فر های گازی نسبت به فر برقی پایین تر است چون بیشتر قسمت ها از انرژی مکانیکی بهره می برند و قسمت های متحرک کمتری دارند و کمتر در معرض خراب شدن هستند.

 

معایب فر گازی

بعضی از فر های گازی نسبت به فر برقی درجه حرارت را به طور ثابت  و یکنواخت در محیط پخت و پزنگه نمی دارند بنابراین فرآیند پخت و پز به صورت یکنواخت انجام  نمی شود به دلیل وابستگی فرهای گازی به شعله و نداشتن ساز و کار برقی برای کنترل نگه داشتن فر گازی روی حرارت، کنترل حرارت داخل  فرسخت تر از فرهای برقی است.

 

فر برقی

در فر های برقی پخت غذا بوسیله ی تابش گرما یا حرارت المنت توسط یک عنصر گرمایشی که در قسمت پایین و بالای فر قرار گرفته اند انجام می شود. از این المنت ها موج حرارتی تولید می شود که سبب می شود گرما به طور یکسان پخش و درون غذا کاملا پخته شود.

 

تمیز کردن فر های برقی آسان تر از فر های گازی است.

 

مزایای فر های برقی

فر برقی :میزان حرارت و داغ شدن و درجه حرارت این فرها بیشتر و بالاتر از فرهای گازی است.

 

فر برقی :ویژگی های تمیز کنندگی خودکار هم به دلیل وجود همین حرارت خیلی بالا راحت تر شده است بدین صورت که با ایجاد دمای ۹۰۰ درجه سانتی گراد می تواند تمام تکه های  چسبیده و باقی مانده از غذا را به خاکستر تبدیل می کند.

 

فر برقی :برای پخت و پز خشک مناسب می باشد ، پخت وپز خشک اصطلاحی است که برای قیاس با فر گازی به کار می رود، این نوع پخت مناسب برای پخت نان و شیرینی و کیک اسفنجی بسیار مناسب می باشد.

 

فر برقی: کنترل دقیقی و پخش یکسان حرارت به روی درجه حرارت دارد که این مزیت باعث می شود در طول زمان پخت درجه حرارت ثابتی داشته باشیم.

معایب فر برقی

از نظر اندازه فر برقی کوچکتر از فر گازی است بدلیل وجود دیواره های عایق ضخیم در داخل فر می باشد.

المنت های موجود در فر برقی معمولا هر چند وقت نیاز به تعویض دارند.

میزان مصرف انرژی در فر های برقی زیاد است.

فروشگاه اینترنتی تافته

 

مطالب مرتبط

نظرات شما