هود آشپزخانه

دسته بندی ها :

هود آشپزخانه

یکی از پر مصرف ترین کالا های برقی داخل آشپزخانه انواع هود می باشد.

 

هود مورب

تافته

حداقل 30 سال پیش بود که در ایران اولین کارخانه تولید هود آشپزخانه روی خط تولید رفت.

در اوایل هود ها شکل ظاهری و سایزو رنگ متفاوتی وجود نداشت و همان محصولاتی (هود) که در ایران تولید میشدند.به همین صورت بودند.

 

در گذشته برای تهویه هوای داخل آشپزخانه از فن های پره دار استفاده میشد، در داخل آشپزخانه کار مکش هوا را به صورت مکانیکی که از انرژی برق تغذیه میشد را انجام میداد.

 

 

در آن اوایل هود ها رنگ خاصی نداشتند یا به رنگ سفید یا به رنگ چوب تولید میشدند، جنس بدنه هود ها از فلز و روکش داخلی موتور از پلاستیک بود و سیستم پیچیده ای در داخل آن به کارمیرفت.

یکی دیگر از بخش های مهم هود قسمت فیلتر آن بود که در آن زمان از الیاف های طبیعی و مصنوعی به صورت نمد در داخل هود استفاده می شد.

 

شاید درآن اوایل تولید این محصول برای خریدار یک کالای لوکس به حساب می آمد، ولی خیلی زود با پیشرفت تکنولوژی و گذشت زمان شرکت های جدید تاسیس و شروع به تولید کردند.

خیلی زود بازار رقابتی به وجود اوردند. توانستند تنوع زیادی به بازار ببخشند و برای انواع سلیقه محولات جدیدی را خلق کنند و برای هر نوع سلیقه و بودجه ای هود تولید کنند.

 

در آن زمان شروع به تولید انواع جدید هودها با تکنولوژی روز و اشکال و رنگ های متفاوت و با متریال روز و جدید کردند تا مشتری ها را که با سلیقه و نظرهای متفاوتی بودند را برای خرید جذب کنند.

 

در حال حاضر هود های آشپزخانه ازتکنولوژی سنسورها هم بهره مند شدند که کار را برای استفاده کننده خیلی اسان و بی خطر،سنسورهای حرارتی وحساس به دود برای جلوگیری از خطرهای احتمالی انتشار گاز و دود در هودهای آشپزخانه کابرد فراوانی پیدا کرده اند.

 

 

متریال ها

امروزه برای تولید هود از متریال هایی مثل شیشه نشکن (سکوریت شده) هم استفاده می شود، که هم جنس مقاوم دارد و هم جلوه زیبایی را به محصول می بخشد،ازین رو شیشه برای ساخت انواع هود های منحنی هم استفاده می شود که با حرارت دادن آن می توان اشکال زیبایی را برا هودها خلق کرد.

 

پلاستیک های مقاوم در برابر حرارت هم به کمک ساخت این نوع لوازم آشپزخانه آمدند، از آنجایی که هود ها بسیار سنگین می شدند و باید بر روی دیوار پیچ می شدند، آن متریال را در ساخت موتور داخل هود استفاده کردند که آن را سبک می کرد و در برابر حرارت مقاوم،این متریال هم کمک بزرگی در ساخت انواع هود را داشته است.

 

 

برای مشاهده انواع هود می توانید به صفحه اصلی مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط

نظرات شما